Informace o možnostech nastavení těchto stránek

Na hlavní stránce (dole) se dá pomocí zaškrátka nastavit způsob zobrazení všech detailů fotografií resp. obrázků na mých stránkách.

Šlo mi o to, abych návštěvníkovi zachoval možnost prohlížet si obrázky standardně, tak jak je jeho prohlížeč zobrazuje v případě, že jsou na stránce vloženy jednoduše odkazem na bitmapu. Zároveň jsem však chtěl umožnit příjemnější listování v galerii (jednak pomocí tlačítek <<začátek, <předchozí, další>, konec>>, galerie... a jednak tím, že při kliknutí na zobrazenou fotku se vyvolá návrat na předchozí stránku v historii prohlížeče).

Tzn. je-li zaškrtátko "u fotek zobraz tlačítka pro listování v galerii, zoomování a u některých i tlačítko pro zobrazení GPS souřadnice" zapnuté, objeví se nad fotkou výše zmíněná tlačítka pro listování v galerii a dále pak tlačítka umožňující nastavit fotce zoom. U fotek, u kterých znám jejich GPS souřadnici, je i tlačítko GPS-SOUŘADNICE, po jehož stistknutí se zavolá nové okno s mapou na www.google.com/maps s automaticky zadanou GPS souřadnicí, na které byla daná fotka vyfocena (na mapě je označena šipkou). Při stisknutí talčítka HELP! se objeví dialogové okno alertu, ve kterém je popsána funkčnost jednotlivých tlačítek.

POZOR! Některé GPS souřadnice se (nevím proč), když se zavolá nové okno s Google mapou, zobrazí (označené zelenou šipkou) mimo záběr mapy a v záběru mapy je oranžové ukazovátko, které ale neukazuje na správnou souřadnici. V tom případě je třeba se na té mapě "vzdalovat" (např. kolečkem myši) tak dlouho, až je vidět zelená šipka a tu si pak přiblížit. Někdy je ale správná souřadnice označena tím oranžovým ukazovátkem a žádná zelená šipka tam pak už nikde není. To se pozná podle toho, že když se ukáže na to oranžové ukazovátko, v bublině se zobrazí ta hledaná souřadnice (ta samá dvě čísla, která jsou v editboxu vlevo nahoře, vlevo od "Hledat") - pokud se v té bublině objeví něco jiného, je třeba hledat tu zelenou šipku. Nevím proč se to takhle divně chová - kdybyste na to někdo přišel, resp. poradil mi, jak přesně (webovou adresou) zadat na Google mapě souřadnici, aby se to takhle nechovalo, dejte mi prosím vědět : - )

Pokud někomu něco nezafunguje, budu rád, když mi na bilbo.veverka@seznam.cz napíše co přesně nefunguje (resp. jak se chyba projevuje) a v jakém internetovém prohlížeči v a jaké jeho verzi se tomu tak děje.

Děkuji Vám za pozornost, konec hlášení ; - )


Odkaz na hlavní stránku: ZDE